پوشیدن باشگاه کارتون پرسپولیس باشگاه پرسپولیس

پوشیدن: باشگاه کارتون پرسپولیس باشگاه پرسپولیس اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه زیاد شد

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس جهت حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، گسترش تعاونی‌های کوچک و تخصیص داده شده است ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعت

حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه زیاد شد

حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه زیاد شد

عبارات مهم : آموزش

پرداخت مابه التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس جهت حفظ تعاونی های سهام عدالت، گسترش تعاونی های کوچک و تخصیص داده شده است ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح اشتغال روستایی از مهمترین عناوین خبری این هفته در حوزه کار و تعاون بود.

به گزارش ایسنا، در هفته جاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خبری از پرداخت حقوق بازنشستگان تا قبل از عید فطر خبر داد و گفت: حقوق بازنشستگان مشمول بر زیاد کردن حقوق هر سال و همچنین همسان سازی حقوق ها بر اساس احکام تازه سال ۱۳۹۷ پرداخت می شود.

آنطور که جمشید تقی زاده گفته مابه التفاوت مربوط به ماه های فروردین و اردیبهشت با حقوق خردادماه پرداخت خواهد شد.حداقل حقوق پرداختی به بازنشستگان کشوری با ۳۰ سال سابقه خدمت هم امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و میانگین زیاد کردن هر سال همراه همسان سازی سال ۹۷ حدود ۱۹ درصد خواهد بود.

حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه زیاد شد

به گفته وی بر اساس ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه، حقوق کلیه بازنشستگان و موظفین یکسان صندوق بازنشستگی کشوری که تا آخر سال ۱۳۹۶ بازنشسته یا از کار افتاده یا فوت شده است اند، ۱۰ درصد زیاد کردن می یابد و به منظور اجرای همسان سازی حقوق بعد از اعمال این میزان افزایش، حقوق آن دسته از افرادی که کمتر از ۲۰۰۰۰۰۰ تومان دریافت می کنند، به صورت پلکانی زیاد کردن خواهد یافت.

این هفته نشست هم اندیشی مدیران ارشد بخش تعاون و اتاق های تعاون کشور با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برگزار و بر ضرورت گسترش تعاونی های کوچک و جلوگیری از انحلال تعاونی های سهام عدالت تاکید شد.

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس جهت حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، گسترش تعاونی‌های کوچک و تخصیص داده شده است ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعت

در این نشست وزیر کار اعلام کرد که بخش تعاون نباید خود را دست کم بگیرد و ذهنیت ها نسبت به این بخش باید عوض کردن کند.

ربیعی راه حل برون رفت کشور از پرسشها را در تقویت بخش تعاون دانست و گفت: تحریم های خارجی به هیچ وجه سناریوی جنگ های نظامی علیه کشور عزیزمان ایران را ندارد، بلکه نشانه آن ها پاشیدگی نظام اجتماعی و شدت یافتن بی اعتمادی بین مردم کشور عزیزمان ایران است که در این شرایط نوع پاسخ داده به این تحریم ها، زندگی اجتماعی مبتنی بر تعاون است.

وزیر تعاون از گسترش تعاونی های کوچک و بزرگ کردن تعاونی ها به عنوان دو نشانه عمده در امسال جهت تقویت بخش تعاون نام برد و زنجیره ای شدن تعاونی ها را یکی از برنامه های مهم وزارتخانه متبوع خود عنوان کرد.

حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه زیاد شد

درخواست رییس اتاق تعاون کشور عزیزمان ایران جهت حفظ تعاونی های سهام عدالت از دیگر خبرهای این هفته بود.

بهمن عبدالهی – رییس اتاق تعاون کشور عزیزمان ایران – از نمایندگان مجلس خواسته با توجه به لایحه آزادسازی سهام عدالت در مجلس و مطرح شدن عنوان تبدیل تعاونی های سهام عدالت به صندوق های سرمایه گذاری، از انحلال تعاونی های سهام عدالت جلوگیری کنند.

پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان از این ماه، درخواست از مجلس جهت حفظ تعاونی‌های سهام عدالت، گسترش تعاونی‌های کوچک و تخصیص داده شده است ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعت

به گفته وی در حال حاضر با احتساب اعضای تعاونی های سهام عدالت، ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور عضو تعاونی ها هستند و با ادامه فعالیت این تعاونی ها، سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی زیاد کردن می یابد.

پرداخت ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح اشتغال روستایی خبری بود که از سوی رییس کل بانک مرکزی اعلام شد.

حقوق بازنشستگان کشوری از این ماه زیاد شد

آنطور که سیف گفته سال گذشته پرداخت مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان از محل منابع صندوق توسعه ملی به تصویب رسید تا از طریق این صندوق و بانک های عامل در اختیار متقاضیان روستایی و عشایری قرار گیرد.

به گفته وی، سهم صندوق توسعه ملی ۶۰۰۰ میلیارد تومان و سهم بانک های عامل ۶۰۰۰ میلیارد تومان است که از این میزان، تاکنون ۳۰۰۰ میلیارد تومان به وسیله صندوق توسعه ملی به بانکهای عامل تخصیص داده شده است یافته است.

رویداد دیگر این هفته به همکاری کشور عزیزمان ایران و سوییس در زمینه مشاغل سبز و اطلاعات بازار کار تخصیص داده شده است داشت.

در دیداری که میان سلیمان پاک سرشت – رییس شرکت آموزش فنی و حرفه ای – و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان با دلمبریجو – معاون وزیر آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس – صورت گرفت، بر ضرورت توسعه همکاری ها در حوزه مشاغل سبز، گردآوری اطلاعات بازار کار و اصلاح نظام صلاحیت حرفه ای تاکید شد.

این دیدار در حاشیه سومین کنگره بین المللی آموزش های فنی و حرفه ای سوییس انجام شد و نقش راهبردی شرکت آموزش فنی و حرفه ای در حوزه آموزش های مهارتی و نقش بخش شخصی و صنایع سوییس در ارائه آموزش های مهارتی مورد تاکید قرار گرفت.

توسعه همکاری های یکسان در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای به خاص در جهت اصلاح نظام آموزش های مهارتی در کشور عزیزمان ایران و همچنین گسترش همکاری در زمینه نظام ارتباطی بین بازار کار و آموزش، گردآوری اطلاعات بازار کار، چارچوب صلاحیت حرفه ای و مشاغل سبز از دیگر محورهای این دیدار بود

واژه های کلیدی: آموزش | ایران | صندوق | سهام عدالت | وزیر تعاون | بازنشستگان | حقوق بازنشستگان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs